Visi jaunumi

No 24. līdz 25. jūlijam ar uzņēmuma „ORDO Group” atbalstu Rīgā notika starptautiskais džeza festivāls World Jazz Festival.

30 jūlijā 2015  ·  ORDO Agency
Preses konferencē piedalījās World Jazz Festival organizatori – Igors Butmans un Arkādijs Ukupņiks, festivāla galvenā producente Natālija Ukupņika, kā arī „ORDO Group” valdes loceklis Ivars Rudzītis.

Kā pastāstīja Igors Butmans: „‎Es ļoti priecājos, ka mūsu festivāls otro gadu notiek tieši Rīgā. Man ļoti patīk šī pilsēta, ar kuru ir saistīti daudzi svarīgi manas karjeras posmi, – tieši šeit es guvu pirmo profesionālo atzinību. Šeit vienmēr ir bijušas spēcīgas džeza tradīcijas, kuras mēs ar World Jazz Festival cenšamies atbilstoši turpināt”.

Savukārt „ORDO Group” valdes priekšsēdētājs Ivars Rudzītis atzina, ka projekts World Jazz Festival piesaistīja ar izpildītāju augsto profesionālo līmeni, piedāvātās programmas daudzveidību, kā arī ar unikālu iespēju iepriecināt galvaspilsētas iedzīvotājus un viesus ar lielisku kultūras pasākumu.

 

World Jazz Festival tika atklāts ar lielu koncertu Doma laukumā, kurā piedalījās vokāliste no Igaunijas Sofija Rubina, pianists un komponists Niks Levinovskis no ASV, mūziķi no Latvijas: Intars Busulis, Mirage Jazz Orchestra, Aminata un Diāna Pīrāgs. 

 

Tajā pašā dienā notika liels koncerts uz „Arēna Rīga” skatuves, kur slavenais saksofonists Igors Butmans kopīgi ar talantīgo Latvijas dziedātāju Intaru Busuli piedāvāja īpašu programmu, kas bija veltīta Frenkam Sinatram. 

 

Tāpat festivāla viesus priecēja Triloks Gurtu – Indijas Mumbajā dzimušais mūziķis, kuram ir izdevies izsmalcināti un eleganti apvienot savas dzimtenes mūziku ar džezu, fusion un world music. Savas karjeras laikā viņš ir izdevis albumus, kas tapuši sadarbībā ar izciliem mūsdienu mūziķiem, tostarp Geriju Mūru, Džonu Maklaflinu, Janu Garbareku, Džo Zavinulu un daudziem citiem.

 

Otrās dienas koncertu programmā, 25. jūlijā, World Jazz Festival priecēja klausītājus ar slaveno mūziķi – Steniju Klarku, kurš ieguvis desmitiem prēmiju, kas pieejamas džeza ģitāristiem, tostarp Grammy un Emmy balvas, "Gada džezmens" pēc žurnāla "Rolling Stone" versijas, un kurš ir ieguvis zvaigzni Slavas alejā un izdevis daudz zelta un platīna disku.

 

Festivāls iededza rampas ugunis arī Jūrmalā – pludmales kompleksā Legend Beach, kur notika Grand Opening Ordo Jazz Party ar slavenās afrikāņu džeza dziedātājas Somi no ASV dalību. Vieglā jūras brīze un viļņu šļaksti harmoniski savijās ar spilgtām instrumentālām kompozīcijām, kurās mūziķi izjusti un enerģiski dziedāja par dzīvi un mīlestību. 

Atpakaļ pie jaunumiem