Visi jaunumi

Saules pulkstenis no „ORDO Group” – jauns apskates objekts Jūrmalā

21 jūlijā 2015  ·  ORDO Agency
Dzintaros, pašā Jūrmalas centrā, dzīvojamā kompleksa „Sun Terraces” („Saules terases”) teritorijā ir uzstādīts unikāla dizaina saules pulkstenis. Spilgts, saules staros vizuļojošs metāla gnomons (laika rādītājs) padara saules pulksteni labi saskatāmu no apkārtējām ielām.

Horizontālā saules pulksteņa izmērs pārsniedz 2 metrus diametrā. Pulkstenim ir divas ciparnīcas, viena rāda faktisko vietējo laiku, otra – Latvijas laika joslas oficiālo vasaras laiku. Uz lielākās granīta plāksnes ir attēloti debespušu virzieni un pazīstamais latīņu teiciens „Tempus volat hora fugit” („Laiks lido, stunda skrien”), kas atspoguļo laika vērtību, katras kompleksā „Sun Terraces” pavadītas stundas svarīgumu un nozīmīgumu.

 

Granīta diska ziemeļu virzienu rotā dzīvojamā kompleksa „Sun Terraces” projekta attīstītāja uzņēmuma „ORDO Group” logotips.

 

Saules pulksteņa gnomons izgatavots no nerūsējoša tērauda, ietver izgrieztu kompleksa „Sun Terraces” logotipu, kā arī iegravētas ģeogrāfiskās koordinātes un uzstādīšanas vietas nosaukumu. Uz metāla gredzena, kas apjož ciparnīcas granīta plāksnes, attēloti virzieni un attālumi līdz 15 dažādiem pasaules punktiem, sākot ar Latvijas galvaspilsētu Rīgu līdz attālam elitāram kūrortam Bora Bora, tostarp arī Sanktpēterburga, Londona, Ņujorka, Riodežaneiro un pat Zanzibaras sala. Attālumu un virzienu aprēķini veikti, ņemot vērā īsāko maršrutu pa gaisa ceļiem.

 

Koncepcijas autors un attīstītājs ir Mārtiņš Gills, Lielbritānijas saules pulksteņu biedrības loceklis, kolekcionārs un ievērojams saules pulksteņu izpētes eksperts Latvijā. Objekts  realizēts pēc „ORDO Group” pasūtījuma.

 

Kā stāsta Mārtiņš Gills, tika piedāvāti 6 dažādu veidolu pulksteņi, no kuriem katrs bijis oriģināls savā veidā. Bet izvēlējās tieši šo, jo dizainā izmantotā pakāpienu kompozīcija visvairāk harmonē ar dzīvojamā kompleksa „Sun Terraces” arhitektonisko risinājumu.

 

Saules pulkstenis atrodas „Sun Terraces” kompleksā, tas uzbūvēts, ievērojot klasiskus principus, izmantojot mūsdienīgus dizaina elementus, un ir vietas, kur ar cieņu izturas pret sauli un laiku, aranžējuma oriģināla komponente.

 

Atpakaļ pie jaunumiem