Visi jaunumi

Saredz perspektīvu un labu atdevi no studentu tipa mitekļu attīstīšanas Latvijā

15 novembrī 2016  ·  Ordo Agency
Investora un projektu attīstītāja NCH pieredze, realizējot studentu mitekļu (student housing) projektus ārvalstīs, kur šis nekustamā īpašuma alternatīvo ieguldījumu segments pēdējo gadu laikā audzis ļoti strauji, liek secināt, ka arī Latvijā (pirmkārt Rīgā) studentu tipa – mazu, ekonomisku (13-25 m² platībā) dzīvokļu projekti varētu būt ļoti perspektīvs ieguldījumu veids, sasniedzot 8-12 % investīciju atdevi. Stāsta Dienas Bizness.

K. Cerbulis, uzņēmuma Nordic House vadītājs, iepazīstina ar situāciju Anglijā šajā investīciju sektorā, skaidrojot, kāpēc tas aug tik strauji un izvirza Lielbritāniju student housing projektu attīstītāju pionieru godā. «Tam ir vairāki iemesli. Pirmais: 19% no visiem studentiem Anglijā ir tieši ārvalstu studenti un šī proporcija ik gadu strauji palielinās. Piemēram, mūsu Liverpūles projektā, kur uzreiz bija 100% piepildījums, teju visi – 95% - no īrniekiem bija studenti no Ķīnas. Arī vietējie, Anglijas studenti izmanto student housing pakalpojumus, bet tomēr ārvalstnieki nodrošina pamatbāzi un ir maksātspējīgāki nekā vietējie. Tas arī diktē šo projektu kvalitāti: mitekļiem jāatbilst triju vai pat četrzvaigžņu viesnīcu līmenim ar funkcionālu, modernu dizainu un kvalitatīvu apdari un iekārtojumu, jo ārvalstnieku vecāki spēlē lielu lomu gan izglītības iestādes izvēlē, gan arī izmitināšanā, un ir gatavi maksāt pietiekami augstu maksu par savu bērnu komfortu un drošību,» stāsta eksperts.

 

Kā vēl vienu iemeslu šī segmenta attīstībai Anglijā K. Cerbulis min to, ka tur katastrofāli trūkst brīvu dzīvojamo platību, tādēļ šie mitekļi atrisina izmitināšanas problēmu. «Latvijas gadījumā noteikti būtisks ir pirmais apstāklis: ārvalstu studentu skaita pieaugums, bet šis, otrais apstāklis nebūs aktuāls, jo pie mums iedzīvotāju skaits sarūk un netrūkst izīrējamās platības. Tomēr pie mums trūkst kvalitatīvas, ekonomiska (neliela) izmēra, modernas, civilizētas dzīvojamās platības, tāpēc paredzu, ka šādiem projektiem Latvijā un īpaši Rīgā, noteikti būs laba perspektīva, kas turklāt var nest 8-12 % ieguldījumu atdevi,» domā K. Cerbulis.

Atpakaļ pie jaunumiem